• Jazykovka Kyjov

Pázdninové otázky a odpovědi s jednatelem jazykovky

Aktualizace: srp 24

Jaro 2020 přineslo nejedno překvapení. Pandemie nás zastihla nepřipravené a v mnoha oborech se muselo improvizovat. Ve školách to byla online výuka.


Na otázky spojené se s neobvyklou situací a budoucností instituce, kterou vede, odpovídá jednatel Jazykové školy Kyjov Lukáš Macenauer.
Lukáši, co říkáte na tu změnu coby absolvent donedávna poněkud neobvyklého oboru Digital Education? Jaké jsou (ne-) výhody distančního online učení?

Myslím, že po nouzových opatřeních jsou nám všem výhody a nevýhody domácího učení "na dálku" poměrně zřejmé. Pojďme si ale připustit, především to, že se spousta dětí a puberťáků konečně dobře vyspala.


To není málo - řada z nich zjistila, že se vlastně dokážou soustředěně učit, když jsou mimo kolektiv a že jejich pocit, že fyzicky CHODIT do školy opravdu není u mnoha předmětů nutné. Pokud ovšem dostanou kvalitní zadání a podporu. A to je výzva!


Jak na to reaguje jazykovka?

Připravujeme celou řadu online kurzů - zejména konverzací po internetu. Jako příležitost prospět společnosti vidím náš společný výzkumný projekt s Ostravskou univerzitou, kde zjistíme co učitelé umí a v čem se potřebují zlěpšit. Pokud uspějeme s grantem na Technologické agentuře ČR, vyvineme pro ně i speciální kurz.


Co všechno lze online učit? A co už ne?

Jsem přesvědčen, že záleží hlavně na motivaci na obou stranách. Žák i učitel musí chtít úspěch. Pak lze učit téměř všechno, co nevyžaduje vyslověně fyzickou manipulaci s předměty, nebo mezilidský kontakt (ošetřovatelství v praxi). Jedno vím jistě:jazyky se online učit dají a je to v mnohémi lepší.NaJŠK v srpnu představíme kompletní nabídku.Co je potřeba k účasti na online výuce ?

Počítač s rozumným připojením na internet, sluchátka s mikrofonem (stačí ta co vám přibalili výrobce k telefonu) a hlavně chuť se učit!


Takže co bude kyjovská jazykovka učit online?

Jednoznačně nabídneme konverzace s rodilými mluvčími. Pohráváme si ale i s myšlenkou rozšíření nabídky o méně obvyklé jazyky.


Velkou změnou a krokem mimo náš region je koncept "Learning & Wine", který od tohoto léta nabídneme lidem a firmám z celého Česka a Slovenska. Bude kombinovat online setkávání a víkendová soustředění u nás v Kyjově.

Po dobu platnosti vládních opatření proti Covid 19 jsou naše učebny uzavřeny.  

Kudy k nám?

Najdete nás v Kyjově na Masarykově náměstí 34/4 v budově Městského kulturního střediska ve 2. patře.

Kontakt

 

jazykovka-kyjov.cz

info@jazykovka-kyjov.cz
+ 420 603 281 237

 

BANKOVNÍ SPOJENÍ


Číslo účtu: 2801081436/2010
IBAN: CZ2020100000002801081436
BIC kód/SWIFT: FIOBCZPPXXX

FAKTURAČNÍ ÚDAJE


Jazyková škola Kyjov s.r.o.
Ivana Javora 3092,

Kyjov, 697 01, Česká republika
IČ: 054 66 296
Společnost zapsána u Krajského soudu v Brně, spisová značka: C 95501.

Zásady ochrany soukromí

©2020 by Jazyková škola Kyjov s.r.o.